AKBNK -- Haber Ve Gelişmeler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nazmi Yılmaz

Administrator
Yönetici
Admin
Hedef yatırım ürünlerinde Türkiye'de liderlik

Akbank özel bankacılık ve yatırım hizmetleri genel müdür yardımcısı Dr. ALP KELER, cfa, "Akbank olarak, 2012 yılında sermaye piyasası kanunu sonrasında iştiraklerimiz ak portföy ve ak yatırım ile birlikte yatırım alanında türkiye'de lider olma hedefiyle yola çıktık. bu alanda önemli bir yapılanma göstererek, Akbank yatırım hizmetleri markası altında tüm yatırım ürünlerinin koordinasyonunu sağladık. 2018 yılında hizmete soktuğumuz bu yeni iş modelimizi müşteri deneyimini güçlendiren yenilikçi ve dijital bir anlayışla tasarladık. lider olmak için, gelişen teknoloji çerçevesinde, dijital kanalları daha etkin kullanmaya başladık" diyor.

YATIRIM ALANINDA Türkiye'de lider olma hedefi bulunan Akbank, bu alanda önemli bir yapılanma göstererek, Akbank Yatırım Hizmetleri markası altında tüm yatırım ürünlerinin koordinasyonunu sağladı. Akbank Özel Bankacılık ve Yatırım Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Alp Keler, CFA, "2018 yılında hizmete soktuğumuz bu yeni iş modelimizi müşteri deneyimini güçlendiren yenilikçi ve dijital bir anlayışla tasarladık. Lider olmak için, gelişen teknoloji çerçevesinde, dijital kanalları daha etkin kullanmaya başladık. Şubelerimizi de bu paralelde dönüştürüyoruz" diyor. Akbank'ın geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığı Bağdat Caddesi Özel Bankacılık Merkezi bu anlayışla şekillendirilen yeni yapının hayata geçtiği ilk nokta oldu. Bu konuda Alp Keler, "Müşterilerimize table class='table-striped't üzerinden video konferans yoluyla yatırım danışmanlığı hizmeti, profillerine uygun hazırlanmış yatırım tavsiyesi raporları sunuyoruz. Bunun yanı sıra dijital kanallarımız olan internet ve mobil şubelerimizden yatırım alternatifleri alabilecekleri, şubeye gitmeden yatırım sözleşmelerini onaylayarak, hisse senedinden yatırım fonuna birçok yatırım işlemini anında gerçekleştirebilecekleri teknolojik altyapılar oluşturduk" diyor. Keler, bugün geldikleri noktada, sermaye piyasalarında bu alanda öncü konumda olduklarını gözlemlediklerini söylüyor. Alp Keler sorularımızı yanıtladı.

Yatırım hizmetlerinin dijital dönüşümünde önümüzdeki yıllarda daha da büyük bir gelişim bekleniyor. Sizin alanınızda önümüzdeki yıllarda neler bekliyor bizi?

Darwin en kuvvetli, en zekinin değil, değişime en fazla ayak uyduranın hayatta kalacağını belirtmişti. Bu tez günümüzde daha geçerli. Bugün artık müşteri odaklı olmayan bir şirketin uzun süre ayakta kalması zor Bugün S&P'de ortalama şirket ömrü 15 yıl kadar gerilemiş durumda.
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...